• warszawa weterynarz

    Nasi Lekarze

    PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA Neurovet

Małgorzata Mikuła
NEUROLOGIA, NEUROCHIRURGIA, CHIRURGIA MIĘKKA

Ukończyłam studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób neurologicznych małych zwierząt. Jestem członkiem ESVN ( European Society of Veterinary Neurology). Skończyłam Studium Specjalizacyjne z Chorób Psów i Kotów w Olsztynie, a obecnie jestem w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW.  W moim odczuciu neurologia jest najwspanialszą z dziedzin medycyny, nadal bardzo tajemnicza, a pełnia możliwości terapeutycznych niezwykle kusząca. Odkąd skończyłam studia wytrwale szkoliłam się także w chirurgii miękkiej i neurochirurgii. W domu od zawsze mam całą gromadę psów i kwiatów. Tworzenie ogrodu to dla mnie największy relaks i ogromna przyjemność.

Joanna Bonecka
USG, RTG

Doktor nauk weterynaryjnych, Kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW

Anna Gadomska
BEHAWIORYSTA

Skończyłam studia na wydziale filozofii UMK w Toruniu, pracę magisterską z zakresu etyki ochrony zwierzą obroniłam w 2002r. Wiedzę psychologiczną zdobywałam na podyplomowym studium psychologiczno – pedagogicznej pomocy rodzinie i dziecku UW. Kilkuletnia praca w ośrodku pomocy społecznej oraz półtoraroczny staż w ośrodku odwykowym dały mi ogromne doświadczenie w dziedzinie psychologicznej pomocy ludziom. Jednak to zwierzęta zawsze były moją pasją, i ostatecznie to z nimi postanowiłam związać się nie tylko hobbystycznie ale i zawodowo. Do miłości dołączam profesjonalizm dlatego cały czas niezmiennie zdobywam nową wiedzę i doświadczenie. Wiedzę na temat zachowania i terapii zwierząt towarzyszących zaczęłam zdobywać studiując podyplomowo Psychologię zwierząt: zagadnienia podstawowe i aplikacyjne w SWPS w Warszawie oraz na kursie dyplomowym COAPE - dającym kwalifikacje behawiorysty zwierzęcego. Oba kierunki ukończyłam w 2008r. W roku 2009 wraz z moja suczką Tosią rozpoczęłam kurs trenerski Alteri, egzamin teoretyczny zdałam z wynikiem doskonałym. Od września 2011 do lutego 2013 z moją drugą suczką Pepą uczestniczyłam w kursie prowadzonym przez Raili Halme: Dog-Oriented Behaviour Course. Kurs ukończyłam z powodzeniem w lutym 2013. Nauka o zachowaniu zwierząt domowych jest młoda i niezwykle dynamicznie rozwijająca się. Dlatego staram się uczestniczyć w wielu seminariach i warsztatach, na których mam możliwość poszerzania swojej wiedzy. Najbardziej w zachowaniu psów interesuje mnie ich komunikacja i w jaki sposób potrafią komunikować się z ludźmi. Dlatego też sporo czasu poświęcam na obserwowanie interakcji zachodzących między psami oraz między psami i ludźmi. Staram się jak najczęściej uczestniczyć w klasach komunikacji prowadzonych przez Marinę Garfagnoli oraz Alexę Caprę.

Michał Skibniewski
ORTOPEDIA

Jest absolwentem dwóch wydziałów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W roku 1997 ukończył Wydział Zootechniczny, a w roku 2000 Wydział Medycyny Weterynaryjnej. Już w trakcie studiów związał się z macierzystą uczelnią podejmując pracę w Katedrze Anatomii Zwierząt (obecnie Katedra Nauk Morfologicznych) na stanowisku asystenta. W 2005 roku obronił pracę doktorską i od stycznia 2006 roku do chwili obecnej pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Anatomii Porównawczej i Klinicznej Katedry Nauk Morfologicznych prowadząc wykłady oraz ćwiczenia z zakresu anatomii zwierząt, anatomii porównawczej i anatomii topograficznej dla polskich i anglojęzycznych studentów. W roku 2007 odbył staż kliniczny w Zakładzie Chirurgii Katedry Nauk Klinicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie. Mariaż obu obszarów działalności zaowocował uzyskaniem w 2008 roku tytułu specjalisty z zakresu chirurgii weterynaryjnej. W roku akademickim 2008/2009 w ramach grantu LLP-Erasmus odbył staż na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Freie Universität Berlin. Jest autorem i współautorem ponad 100 publikacji w międzynarodowych i krajowych periodykach naukowych. Współpracuje z Polskim Związkiem Zoofizjoterapeutów, będącym organizacją zrzeszającą specjalistów w zakresie fizjoterapii i rehabilitacji ruchowej zwierząt. Wśród zainteresowań pozazawodowych istotne miejsce zajmują historia medycyny i weterynarii oraz archeozoologia.

Katarzyna Walburg- Król
OKULISTYKA, INTERNA

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu chorób psów i kotów. Lekarz weterynarii z wieloletnim doświadczeniem. Nieprzerwanie podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Interesuje się okulistyką, diabetologią, parazytologią. Prywatnie swój wolny czas spędza aktywnie z aparatem fotograficznym.

Neurovet
ul. Wędkarska 2 C/D1
04-869 Warszawa

pon. - pt.
10:00 - 20:00
sob.
10:00 - 15:00
niedz.
10:00 - 13:00