Diagnostyka obrazowa
-
Treść strony ...
-
Nowoczesna diagnostyka obrazowa
Współczesna opieka weterynaryjna opiera się o ogromny postęp technologiczny jaki dokonał się w ostatnich latach zarówno w diagnostyce jak i terapii. Dla diagnostyki pacjentów z chorobami neurologicznymi szczególne znaczenie mają metody obrazowania medycznego.
- Rezonans magnetyczny (MRI) - nowoczesny sprzęt obrazowania medycznego, pozwalający na bezpieczne i precyzyjne badanie układu nerwowego.
- RTG DYNAMICZNE (ramię C) - nowoczesna technologia obrazowania rentgenowskiego, umożliwiającą uzyskanie szczegółowych obrazów w czasie rzeczywistym. Szczególnie przydatne śródoperacyjnie.
- USG / ECHO SERCA - umożliwia obrazowanie wewnętrznych struktur ciała z wysoką rozdzielczością, dzięki czemu można wykryć patologie we wczesnym stadium i zastosować odpowiednie leczenie.
- RTG - nowoczesna aparaturę radiologiczna, umożliwiająca szybkie i precyzyjne wykonywanie badań obrazowych.
- EKG - specjalistyczna aparatura elektrokardiograficzna, umożliwiająca dokładne badanie rytmu serca u zwierząt, co pozwala na diagnozowanie i leczenie chorób układu krążenia.
- Endoskopia - nieinwazyjna metoda diagnostyczna umożliwiająca bezpośrednią ocenę wnętrza przewodu pokarmowego i oddechowego za pomocą specjalnego wziernika z kamerą (endoskopu). Endoskopia łączy w sobie możliwości diagnostyczne i terapeutyczne.
-
Rezonans magnetyczny (MRI)
Obrazowanie rezonansem magnetycznym (MRI), dostępnym w naszej placówce, to najbardziej zaawansowana technika obrazowania, używana w medycynie weterynaryjnej.
Do jej zalet należy zaliczyć przede wszystkim fakt, że dostarcza dokładny obraz struktur i nieprawidłowości, które nie mogą być opisane przy użyciu zdjęć rentgenowskich lub z użyciem tomografii komputerowej.
-
Informacja o wpływie prowadzonej działalności na zdrowie ludzi oraz środowisko
10.08.2024 r.
Przychodnia do diagnostyki zwierząt wykorzystuje m.in. urządzenia wytwarzające promieniowanie jonizujące - zdjęciowe aparaty rentgenowskie / rezonans magnetyczny. Pracownia rentgenowska, w której to urządzenie jest stosowane, została uruchomiona na podstawie zezwolenia wydanego przez Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki. Przychodnia kontroluje narażenie pracowników oraz osób postronnych w oparciu o indywidualną i środowiskową dozymetrię prowadzoną przez akredytowane laboratorium. Właściwie zabezpieczone ściany oraz stropy pracowni, przyjęte metody pracy, wdrożone procesy i procedury, jak również regularne odczyty dawek gwarantują, że działalność w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące prowadzona przez przychodnię nie ma negatywnego wpływu na zdrowie ludzi oraz środowisko.